Jedním z členů našeho pražského týmu je Erik Olšiak, nadšený profesionál a sportovec. Do obchodního týmu se zapojil v srpnu 2022 a během roku a půl má na svém kontě několik velmi úspěšných kontraktů. Studoval IT a mohl z něj být velmi úspěšný programátor, on se ale rozhodl po svém. Ve svých dvaceti pěti letech si našel vlastní cestu ve světě investic.

BICZ HOLDING - Erik Olšiak rozhovor

Eriku, co v BICZ děláte a co Vás na této práci nejvíc baví?

Starám se o své klienty a jejich finance. Nebylo jednoduché si na začátku vybudovat klientelu. Vše je postaveno především na vzájemné důvěře a respektu. Setkávám se s úspěšnými podnikateli z nejrůznějších oborů a dozvídám se o jejich zajímavých životních zkušenostech. Ať už jde o majitele stavební firmy, výrobce svíček, obchodníka s oblečením nebo firmy, která instaluje fotovoltaiky, vždy mě baví poslouchat jejich inspirativní příběhy. Dnes si dovolím říct, že díky této práci se i vztahy s pár klienty překlenuli z profesionálního do, až bych řekl, přátelského vztahu, kdy spolu řešíme kromě businessu i osobnější věci. Velmi si vážím faktu, že i oni se zajímají o mě, co dělám mimo práci a jak se mi daří.

Jak důležitý je pro Vás tým kolegů a kolegyň?

V každé práci je dobrý tým velkým pozitivem a já si toho našeho v BICZ opravdu vážím. V pražské kanceláři máme příjemné přátelské prostředí a umíme si pomoct a vzájemně se podpořit. Stejně tak je to i s vedením společnosti. Vzájemně si jeden druhého vážíme a respektujeme se.

Jak jste se profesně dostal právě k investicím a obchodu?

Finance mě zajímaly vždy. Vystudoval jsme sice IT a programování mě opravdu bavilo, ale více mě zajímal svět obchodu a financí. Můj otec byl v té době ve vrcholovém vedení jedné finanční instituce a já jsem přijal nabídku začít zde pracovat a učit se od něj. Po určité době jsem vedl i menší tým, ale budoucnost jsem tam neviděl. Pracoval jsem převážně s retailovými klienty a za nějakou dobu jsem ztratil motivaci z důvodu toho, že v mé práci převládla rutina. Chtěl jsem se profesně posunout, postavit se na vlastní nohy a najít si svoji cestu. A právě v té době jsem objevil inzerát BICZ. Jednoduše jsem se přihlásil do výběrového řízení a uspěl jsem. Samotného mě překvapilo, že to bylo tak rychlé. Za dva měsíce jsem měl práci, o kterou jsem opravdu stál.

Jste nadšený sportovec, čemu se věnujete nejvíc?

Jako asi každý malý kluk jsem začal fotbalem, na střední škole jsem ale přesedlal na fitness, z čehož se pak stala vášeň, a tak jsem se vydal na cestu kulturistiky. Musel jsme se naučit dodržovat tréninkové plány a mít pevnou disciplínu, díky které jsem se postavil i na amatérská soutěžní prkna. Bohužel se mi ale nepodařilo skloubit kulturistiku na vrcholové úrovni s prací, takže si dnes chodím zacvičit jen tak pro sebe to už se mnou zůstane asi navždy. Amatérsky se také věnuji bojovému umění, konkrétně brazilskému jiu-jitsu, které je pro mne příjemným vyčištění hlavy. Sport a obchod má hodně společného, pokud chcete uspět, je důležité mít především disciplínu, pevnou vůli a respekt. Jsem si jistý, že každý člověk může dosáhnout svých cílů, pokud vytrvá a opravdu chce.

Obchod je náročný obor, jak relaxujete?

Snažím se najít ten správný balanc, mezi prací, koníčky a osobním životem. Když jedna z těch složek převáží, trpí ta další, a to není dobře. Rád si jedu odpočinout na hory, hlavně v zimě na snowboard. Stačí mi sníh, příroda a dobrá muzika ve sluchátkách. Tréninky brazilského jiu-jitsu mi taky přináší pravidelnou koncentraci a mentální odpočinek. Při cvičení se musím soustředit jen na “soupeře“ a nemám možnost řešit nic jiného. Rád trávím čas i s rodinou a doufám, že se jednou vypracuji a budu schopný investice do mě vložené, rodičům s vděčností oplatit.

Co je pro Vás na obchodu a investování zajímavé?

Baví mě nacházet pro každého klienta tu správnou investici. Dobrý obchod je, podle mého názoru, uzavřen, když jsou obě strany spokojené. Klientům se věnujeme dlouhodobě a společně rozvíjíme vzájemné vztahy. Mám možnost se neustále učit a získávat nové zkušenosti. Inspirují mě úspěšní lidé z různých oborů a vážím si toho, že je mohu v rámci své práce, potkávat. Cením si také zkušeností, které získávám od vedení firmy. Jestliže se, díky aktuální situaci na trhu, moc nestaví, investuje se do starších nemovitostí, nebo do pozemků samotných, firma je velmi pružná a nabízí klientům velmi pestré portfolio a možnosti investování.

Jaké jsou Vaše plány do budoucnosti? Sen, který si chcete splnit?

Aktuálně se soustředím na práci a doufám, že se ze mě časem stane úspěšný a spokojený člověk, v ideálním případě zcela finančně nezávislý. Rád cestuji a poznávám nová místa, takže se těším, že jednou procestuji svět, budu mít vlastní rodinu a snad i já jednou budu inspirovat někoho dalšího.

zpět na média